Categories
מטהרי אוויר להסרת עובש

תוכנית אסתמה לילדות

אסטמה בילדים

תוכנית אסתמה לילדות
תסמינים ואבחון אסטמה בילדות
טיפול באסטמה בילדים ותרופות
תוכנית טיפול באסטמה בילדות
ניהול אסטמה בילדות בבית הספר
שאלות לשאול אותך רופא
טיפול דחוף
מהי אסטמה של ילדות?
אסתמה בילדות היא אותה מחלה שמבוגרים חולים, אך היא משפיעה על ילדים באופן שונה. ריאותיו ודרכי הנשימה של הקטנה שלך עלולים להידלק בקלות כאשר הם נחשפים לדברים כמו אבקה או הצטננות. התסמינים עשויים רק להקשות על ילדכם לשחק בחוץ, לקחת חלק בספורט או לישון. אך לעיתים הם עלולים לגרום להתקפי אסטמה מסוכנים אשר גורמים לטיול בבית החולים. אסתמה בילדות אינה ניתנת לריפוי, אך אתה יכול לעבוד עם הרופא של ילדך כדי לטפל בה ולמנוע נזק לריאותיהם הגדלות.

סימנים ותסמינים של אסטמה אצל ילדים
לא לכל הילדים יש את אותם תסמיני אסטמה, והם יכולים להשתנות מפרק לפרק באותו ילד. סימנים ותסמינים אפשריים של אסטמה אצל ילדים כוללים:

לחשי שיעול תכופים, שיכולים לקרות במהלך משחק, בלילה, או תוך כדי צחוק או בכי
שיעול כרוני (שיכול להיות התסמין היחיד)
פחות אנרגיה במהלך המשחק
נשימה מהירה (מדי פעם)
תלונה על לחץ בחזה או על כאבים בחזה
צפצופים – צליל שריקה כשנשמים פנימה או החוצה
נסיגות – תנועות מסור בחזה מנשימה עמוקה
קוצר נשימה, אובדן נשימה
שרירי צוואר וחזה מהודקים
מרגיש חלש או עייף.

בעוד שמדובר בסימנים אחדים, על הרופא של ילדך לבדוק כל מחלה שמקשה עליה לנשום. רופא עשוי להשתמש במונחים כמו מחלת דרכי הנשימה תגובתי או ברונכוליטיס כאשר הוא מתאר פרקים של צפצופים עם קוצר נשימה או שיעול אצל תינוקות ופעוטות (למרות שמחלות אלה בדרך כלל מגיבות לתרופות לאסטמה). בדיקות לאישור אסטמה עשויות שלא להיות מדויקות עד לאחר גיל 5.

סיבות וגורמים לאסטמה של ילדות
הטריגרים הנפוצים כוללים:
דלקות בדרכי הנשימה: הצטננות, דלקת ריאות, דלקות בסינוסים
אלרגנים: דברים שילדכם אלרגי אליהם, כמו תיקנים, קרדית אבק, עובש, קשקשים לחיות מחמד, אבקה
חומרים מגרים: דברים שמטרידים את דרכי הנשימה כמו זיהום אוויר, כימיקלים, אוויר קר, ריחות, עשן
פעילות גופנית: זה יכול להוביל לצפצופים, שיעול וחזה הדוק.
לחץ: זה יכול לגרום לילד שלך להרגיש קוצר נשימה ולהחמיר את הסימפטומים שלו.

 

כיצד מאבחנים אסטמה בילדים?
עד שתכניס את ילדך למשרד הרופא, תסמיני האסטמה שלה עשויים להיעלם. פירוש הדבר שאתה מפתח לעזור לרופא להבין מה קורה. כאשר אתה רואה את הרופא, אתה יכול לצפות:

שאלות על היסטוריה רפואית ותסמיני אסטמה: הרופא ישאל לגבי כל היסטוריה של בעיות נשימה שיש לך או ילדך, כמו גם כל היסטוריה משפחתית של אסטמה, אלרגיות, מצב עור שנקרא אקזמה או מחלת ריאה אחרת. חשוב שתיאר את הסימפטומים של ילדך – שיעול, צפצופים, קוצר נשימה, כאבים בחזה או לחץ – בפרט, כולל מתי ובאיזו תדירות הם מתרחשים.
בדיקה גופנית: במהלך הבדיקה הגופנית, הרופא יקשיב ללב ולריאות של ילדכם ויחפש סימנים של אף או עיניים אלרגיות.
בדיקות: ילדכם עשוי לקבל צילום רנטגן בחזה. אם היא בת 6 ומעלה, היא עשויה לעבור בדיקה פשוטה בכדי לראות כמה טוב עובדות הריאות שנקראות ספירומטריה. הוא מודד את כמות האוויר בריאותיה וכמה מהר היא יכולה לפוצץ אותה. זה עוזר לרופא לגלות עד כמה קשה אסטמה שלה. בדיקות אחרות יכולות לעזור למצוא את מפעילות האסטמה שלה. הם עשויים לכלול בדיקות עור אלרגיות, בדיקות דם (IgE או RAST) וצילומי רנטגן כדי לברר אם דלקות בסינוסים או מחלת ריפלוקס במערכת העיכול (GERD) מחמירה את אסטמה שלה. בדיקה המודדת את רמת תחמוצת החנקן (eNO) בנשימתה יכולה להצביע גם על דרכי הנשימה המודלקות.
המשך קריאה להלן
ייתכן שתאהב
מצגת
מצגת שקופיות: מדריך חזותי לאסטמה
מצגת שקופיות WebMD זו בוחנת את תסמיני האסתמה ואפשרויות הטיפול, כמו גם את הגורמים השכיחים ביותר לאסטמה ומה יכול לגרום לעקירת אסטמה.
עד כמה שכיחה אסטמה אצל ילדים?
אסתמה היא הגורם המוביל למחלות כרוניות אצל ילדים. זה משפיע על כ -7 מיליון ילדים בארצות הברית ומסיבות לא ידועות הוא עולה בהתמדה. אסתמה יכולה להתחיל בכל גיל (אפילו אצל קשישים), אך לרוב הילדים הסימפטומים הראשונים שלהם כבר בגיל 5.

דברים רבים יכולים להפוך את אסתמת הילדות לסבירות גבוהה יותר:

אלרגיות באף (קדחת השחת) או אקזמה (פריחה בעור אלרגי)
היסטוריה משפחתית של אסטמה או אלרגיות
דלקות בדרכי הנשימה תכופות
משקל לידה נמוך
חשיפה לעשן טבק לפני הלידה או אחריה

כיצד מטפלים באסטמה בילדים?
הימנעות מפעילים, שימוש בתרופות ופיקוח עין על תסמיני אסטמה יומיומיים הם הדרכים לשלוט על אסתמה אצל ילדים בכל הגילאים. הרחק אותם מכל מקורות העשן.

ישנם שני סוגים עיקריים של תרופות לאסטמה:

תרופות להקלה מהירה עוזרות לסימפטומים פתאומיים. ילדכם ייקח אותם לעזרה מהירה במהלך התקף אסטמה.
תרופות ממושכות פועלות למניעת דלקת בדרכי הנשימה ולשליטה על האסתמה של ילדכם. ילדכם כנראה ייקח אותם כל יום.
בהתבסס על ההיסטוריה של ילדך וכמה רע האסטמה שלה, הרופא שלה יעלה תוכנית פעולה לאסטמה ויתן לך עותק כתוב. תוכנית זו מתארת ​​מתי וכיצד עליה להשתמש בתרופות לאסטמה, מה לעשות כאשר אסתמה מחמירה ומתי לפנות לטיפול חירום. וודא שאתה מבין את התוכנית הזו ושאל את הרופא כל שאלה שיש לך.

תוכנית האסטמה הכתובה של ילדכם הינה המפתח לשליטה באסטמה שלה. הקפד להשתמש בזה כדי להזכיר לך את תוכנית הניהול היומית וכמדריך כאשר היא חולה בתסמיני אסטמה. וודא כי למטפלים ולמורים שלה יש עותקים, כך שהם ידעו לטפל בתסמינים שלה אם יש לה התקף אסטמה הרחק מהבית.

שימו לב שרבים מתרופות אלו מכילות סטרואידים, שיש להם תופעות לוואי. הם יכולים לגרות את הפה והגרון של ילדכם בטווח הקצר. במשך תקופה ארוכה הם עלולים להדהים את הצמיחה ולהוביל לבעיית עצם כמו אוסטאופורוזיס, הפחתת אספקת הדם לעצמות וקטרקט. הם עשויים לגרום לגופכם של ילדכם להיות פחות מסוגלים לייצר סטרואידים טבעיים. אולם אסתמה לא מטופלת יכולה להוביל לביקורים בבתי חולים, ולכן אתה והרופא שלך צריכים לשקול את היתרונות והחסרונות בעת יצירת תוכנית פעולה לאסטמה.

מתי ללכת למיון
ילדכם זקוק לטיפול חירום להתקף אסטמה קשה. צפו בסימנים הבאים:
עצירה ברמת ביניים כדי לנשום נשימה
משתמשים בשרירי הבטן שלהם כדי לנשום
הבטן שלהם שוקעת מתחת לצלעותיהם כאשר הם מנסים להוציא אוויר.
החזה והצד שלהם מושכים פנימה בזמן שהם נושמים.
נחיריהם מתרחבים.
פעימות הלב שלהם מירוצים
הם מזיעים.
יש להם כאבים בחזה.
מהן המטרות לטיפול באסתמה של ילדתי?
לא ניתן לרפא אסטמה, אך ניתן לשלוט בה. אם ילדכם אינו יכול לעמוד בכל היעדים הללו, פנו לרופא שלה לקבלת ייעוץ. היא צריכה להיות מסוגלת:

לחיות חיים פעילים ונורמליים
למנוע תסמינים כרוניים ומציקים
ללמוד כל יום בבית הספר
הימנע מתופעות אסטמה במהלך הלילה
עשו פעילויות יומיומיות, השתעשעו וספורטו ללא קושי
הפסק את הצורך בביקורים דחופים אצל הרופא, מחלקת החירום או בית החולים
השתמש והתאם תרופות כדי לשלוט באסטמה ללא מעט תופעות לוואי
על ידי למידה על אסטמה וכיצד לשלוט בה, אתה עושה צעד חשוב לניהול מחלת ילדך. עבדו בשיתוף פעולה הדוק עם צוות הטיפול באסטמה שלה בכדי ללמוד כל מה שניתן על אסתמה, כיצד להימנע מפעילות אסטמה, מה עושים תרופות לאסטמה וכיצד ניתן לתת נכון טיפולי אסטמה.